Zemgus

Ar pareizu pienākumu sadali brāļi uzbūvē miljonus vērtu biznesu

12.06.2017

Brāļu Lasmaņu strikti nodalītie pienākumi palīdzējuši uzņēmumam "Zemgus" izaugt no pavisam nelielas tipogrāfijas, kas par telpu īri norēķinājās ar barterdarījumiem, līdz vairāk nekā 2000 kvadrāmetru lielai ražotnei. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija vairāk nekā 2,5 miljoni eiro, un uzņēmuma plānos ir augt par 15 % gadā.

Uzņēmuma ikdienas darbībā Ervīns atbild par finanšu lietām, savukārt Guntars uzrauga ražošanu. 85% "Zemgus" saražotā tiek realizēts vietējā tirgū, taču nākotnes plāni tiek saistīti ar eksporta tirgu iekarošanu. Šobrīd tiek veidota "Zemgus" pārdošanas komanda, kas uzrunās klientus tiešā veidā, neizmantojot starpniekus. "Mēs taisīsim savu pārdošanas nodaļu, jo esam sapratuši, ka, protams, ražotājs vienmēr nopelnīs maizīti un desiņu, bet, ja gribas biezāku sviesta kārtu, tad tomēr ir jāuzrunā klients pa taisno, nevis caur kādu, kas "nomenedžē" un visu putukrējumu paņem, bet tu paliec uz sauso atlikumu," stāsta Ervīns.

Šobrīd lielākā daļa "Zemgus" saražotā ir reklāmas produkcija, kopumā aptuveni 70 %. Taču, kā stāsta Lasmaņi, reklāmas produkcijas tirgus ir riskants, jo ekonomiski sarežģītos laikos uzņēmumi mēdz samazināt šāda veida iepirkumus. Tāpat šo tirgus daļu lielā mērā ietekmē arī tehnoloģijas – arvien biežāk reklāmas plakātus un bukletus izvieto un izplata internetā. Tādēļ viens no virzieniem, ko uzņēmēji vēlas attīstīt daudz nopietnāk, ir iepakojuma ražošana. Kā saka Ervīns: "Iepakojumu vajadzēs vienmēr."

Ražotnē tiek izmantotas gan ofseta drukas, gan digitālās drukas iekārtas, kā skaidro Guntars, katram no drukas veidiem ir savi plusi un mīnusi. Piemēram, ir salīdzinoši nelieli attēli, kas, drukāti digitāli, var neiegūt tik precīzas nianses kā tad, ja drukāti ar ofseta drukas iekārtām. Ofseta drukas iekārtas ir krietni dārgākas nekā ciparu tehnoloģijas drukas iekārtas. Digitālo jeb ciparu tehnoloģijas drukas iekārtu ražotāji regulāri uzlabo piedāvājumu, un, kā saka Ervīns, četru piecu gadu laikā tirgū pieejamās tehnoloģijas nomainās. "Ieguldījumus ciparu tehnoloģijās var atpelnīt ātrāk," stāsta uzņēmējs.

Vairāk par uzņēmuma panākumu veiksmes atslēgu lasi portālā Delfi.

Savukārt ar izdevīgiem risinājumiem savam biznesam iepazīsties šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo