Very Berry

Pierobežā top "premium" klases sulas                       

07.08.2017

Ogu audzētāja un pārstrādes uzņēmuma "Very Berry" īpašniece Gundega Sauškina pēc augstskolas beigšanas atgriezties dzimtajā pusē neesot vēlējusies. Tēvs piedāvājis sākt strausu, aitu un citu lopiņu audzēšanu, taču tas viņai neesot šķitis vilinoši. Savukārt, kad radusies iespēja sākt darbu pie ogu audzēšanas purvā, viņa tomēr nolēmusi atgriezties mājās.

"Very Berry" šobrīd ir viens no tirgus līderiem Latvijā. Gaujienas novadā tapušās sulas novērtē pat Apvienoto Arābu Emirātu iedzīvotāji, savukārt dzērvenes pūdercukurā joprojām iecienījuši tie, kuri dzīvo bijušajās Padomju Savienības valstīs. Ceļš līdz kļūšanai par tirgus līderiem bijis garš, tiesa, ne mazums izaicinājumu vēl priekšā.

"Uzņēmums dibināts 1998. gadā, bet zīmols "Very Berry" tapis 2011. gadā, un Sauškina ir pārliecināta, ka šobrīd to ļoti labi pazīst visā Latvijā. Pērn uzņēmumā, pārstrādājot vairāk nekā 200 tonnas ogu, saražots ap 170 tonnām sulas. Visu sulu ķēniņiene, pēc kuras pieprasījums ir gandrīz divreiz lielāks nekā pēc citām, ir dzērveņu sula. "Nezinu, kādēļ tā," atklāti saka Sauškina, "tādi tie latvieši ir."

Pirms mēneša uzņēmums "Very Berry" radījis jaunu sulu kolekciju nelielās stikla pudelītēs ar dažādu zvēriņu attēliem. Šogad uzņēmums iegādājies un drīzumā plāno iedarbināt jaunu dzērienu fasēšanas līniju, kas ir krietni vien jaudīgāka par iepriekšējo. "Very Berry" apgrozījums pērn bija gandrīz 545 tūkstoši eiro, bet peļņa – vairāk nekā 16 tūkstoši eiro."

Vairāk par uzņēmuma stāstu lasi portālā Delfi.

Savukārt izdevīgus risinājumus savam uzņēmumam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo