Vaidava Ceramics

Rokām izgatavoti māla trauki, ko izmanto pasaulslaveni pavāri

27.02.2017

“Vaidava Ceramics” ir uzņēmušies pierādīt, ka māls nav novecojis un garlaicīgs, bet gan moderns, gaumīgs un izskatīgs materiāls. Uzņēmuma saimnieks Miks Balodis skaidro, ka savus ražojumus rūpnīca veido nu arī eksporta tirgiem, tādējādi ražotnē ieviešot otro elpu. "Vaidavā ražotie trauki rotā galdus vairākās Eiropas lielpilsētas un tajos savus meistarstiķus servē arī pasaulslaveni pavāri.

"Vaidava Ceramics" ir Baložu ģimenes uzņēmums, kura pirmsākumi meklējami vēl laikā pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas. Vaidavas māla bļodas ar latvju rakstiem, šķiet, vismaz redzējis, ja ne savās rokās turējis, ir ikviens. Tiesa gan, šobrīd tās tiek ražotas vien periodiski, jo par prioritāti kļuvusi dizaina trauku kolekcija "Zeme", kas simbolizē uzņēmuma jauno konceptu – atgriezt māla trauku uz mūsdienīga cilvēka galda.

Pērn "Vaidava Ceramics" apgrozījums sasniedza gandrīz 200 tūkstošus eiro, taču Mika iecere ir tuvāko trīs, četru gadu laikā to dubultot un panākt, ka aptuveni 70% saražotās produkcijas tiek eksportēti. Vienlaikus gan viņš uzsver, ka uzņēmuma plānos nav kļūt par milzīgu rūpnīcu, kur trauki tiek ražoti automātiski, bet gan veiksmīgi attīstīt ģimenes uzņēmumu, kurā tiek ražoti trauki "ar stāstu"."

Vairāk par jau izsenis slaveno Latvijas keramikas ražotni lasi portālā Delfi

Savukārt izdevīgus risinājumus savam uzņēmumam meklē šeit

#Latvijavar #DNBiedvesmo