Silu kudra

Kūdras bizness, kurā darbojas visa ģimene

26.06.2017

Andris Ritenis dibināja uzņēmumu jau 2006. gadā, taču pirms 2 gadiem uzņēmuma kapitāldaļas pilnībā atpircis no vācu uzņēmuma, kļūstot par vienīgo "Silu kudra" īpašnieku – uzņēmumu, kas izstrādā kūdras substrātus dārzniecības nozarei. Riteņu ģimene kūdras biznesā darbojas jau vairāk nekā 20 gadu – Andra tēvam pieder kūdras purvs "Sīļi", kurā arvien aktīvi notiek izstrāde. Savukārt pats Andris lēš, ka darba purvā pietiks pat mazbērniem.

"Šis nav kūdras purvu izstrādes uzņēmums. Kompānija iepērk irdeno materiālu un no tā gatavo dažādus kūdras substrātus – maisījumus, ko pārsvarā izmanto dārzniecības. Substrātā var sēt un stādīt dažnedažādus augus, stāsta Ritenis: "To izmanto dārzniecības, jo tas ir viegls un organisks produkts, kurā augi var augt. Augs var būt kā sēkliņa, tā palma. Substrātu ir nepieciešams katru gadu atjaunot, katru gadu pārstādīt lielākā podā, vairāk substrāta izmantot. Pamatā jau katram augam var pieveidot substrātu, kādu tam vajag."

"Silu kudra" atrodas gleznainā lauku īpašumā Engures novadā. Teritorija ir desmitiem hektārus plaša, un tajā ir vairāki padomju laika angāri, kas savulaik kalpojuši kā armijas lidaparātu novietnes. Tagad tajos izvietoti dažādi milzu agregāti, kas, piemēram, sadala kūdru pa frakcijām, pēc īpašām receptēm gatavo substrātu vai to fasē. Ražotņu tuvumā sastopam arī vairākus suņus, kas apsargiem palīdz uzraudzīt plašo teritoriju. Sākotnēji tie uz – viesiem – raugās mazliet aizdomīgi, taču pēc saimnieka komandas mums netuvojas."

Kā biznesam veicies līdz šim un, kādi ir uzņēmuma nākotnes plāni? Lasi portālā Delfi.

Savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo