Rubrig

"Flīzē" ceļu uz juaniem, eksotiskākiem tirgiem

15.05.2017

"Pērn, ieguldot vairāk nekā miljonu eiro, Ādažos atvērta jauna gumijas segumu ražotne, kurā saimnieko Latvijas uzņēmums "Rubrig". Nepilna gada laikā jaunais uzņēmums piegādājis segumus kā Eiropā, tā ārpus tās un šobrīd eksportē kopumā uz astoņām valstīm, taču jau tuvākās nākotnes plānos ir sākt sadarbību ar Dienvidamerikas valstīm.

Turpinot attīstību, tiek apsvērta iespēja ražotnē ieviest trešo darba maiņu, stāsta uzņēmuma izpilddirektors Dainis Bonda, piebilstot, ka rūpnīcas jauda, strādājot divās maiņās sešas dienas nedēļā, ir 100 tūkstoši kvadrātmetru vidēji bieza rotaļlaukuma seguma gadā. "Trīs no astoņām eksporta valstīm ir ārpus Eiropas Savienības. Pēdējo pāris nedēļu laikā esam aizsūtījuši jau trīs konteinerus uz Izraēlu," stāsta Bonda.

"Rubrig" ražotos segumus izmanto bērnu rotaļu laukumos, sporta zālēs un pilsētvides labiekārtošanā, piemēram, atpūtas zonu izveidē. Tie gan nebūt nav vienīgie seguma pielietojuma veidi, piemēram, Latvijas armija iegādājusies īpaši blīvu segumu, lai varētu to paklāt zem smagās tehnikas, kad tā pārvietojas pa laukiem un tīrumiem, tādējādi pasargājot zemi no saārdīšanas.

Seguma "recepti" uzņēmumu vadītājs neizpauž, taču atklāj, ka tas top, lielā karstumā sapresējot gumijas granulas un līmi. "Mēs izveidojām četrus dizainus – saplaisājusī zeme, Austras koks, skatu punkts un vilnis – kas mums ir pieejami faktiski uz jebkuru produktu," klāsta Bonda, piebilstot, ka tieši dizains ir viena no būtiskākajām "Rubrig" ražojumu atšķirības zīmēm."

Vairāk lasi portālā DELFI, savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo