Printful

"Printful" četru gadu laikā rada divas fabrikas ASV un jaunu ražotni Rīgā

24.07.2017

"Ideja par "Printful" Libertam radusies, kad viņš kādā veikalā ASV pilsētā Losandželosā vēlējies izdrukāt plakātus. Viņu pārsteigušas drukas augstās cenas – 80 ASV dolāru par vienu plakātu, un viņš sapratis, ka šajā nišā ir biznesa potenciāls, jo plakātus iespējams saražot un klientiem piedāvāt arī par krietni vien izdevīgāku cenu. Tā nu Liberts iegādājās drukas iekārtu un kopā ar sievu mājās sāka nelielu ražošanu. Tagad viņš smejot atceras, ka viss nemaz neesot bijis tik viegli – nācies krietni palauzīt galvu, lai pareizi iekārtā iestatītu katram plakātam nepieciešamos parametrus, iepakotu gatavos produktus un nosūtītu tos klientiem. Viņš saka, ka tas viss bijis "svešs un nezināms".

"Sākot piegādāt jau pirmos plakātus, mēs izvirzījām mērķi, ka uztaisīsim ļoti līdzīgu pakalpojumu citiem – lai viņiem nebūtu jāpērk plakātu printeris un varētu tirgot [plakātus] bez visa tā sarežģītā procesa," stāsta Liberts. Lai izpētītu, kas vēl klientiem varētu būt saistošs, uzņēmējs sācis tīmekļa vietnē "Be Happy" piedāvāt apdrukātus T-kreklus. Tā kā pašiem iekārtas vēl nebija, krekliņus viņš nesis apdrukāt uz kādu vietējo darbnīcu. T-kreklu apdruka tolaik nesusi zaudējumus, jo Liberts tos pārdevis zem pašizmaksas, toties sapratis, ka pēc tiem ir pieprasījums. "Nonākot savās telpās, tikai ļoti loģisks solis bija T-kreklu iekārtas iegāde," skaidro Liberts.

Šobrīd "Printful" ASV nodarbina aptuveni 250 darbinieku, lielāko daļu no viņiem rūpnīcā Losandželosā, kas tika atvērta 2015. gadā un kurā darbs rit trīs maiņās. Savukārt pērn atvērta ražotnē ASV pilsētā Šarlotā, kurā darbs tiek organizēts vienā maiņā. Uzņēmuma vadība patlaban mēģina sadalīt dažādos ražošanas procesus starp abām ASV rūpnīcām, pieļaujot, ka vienas funkcijas varētu pildīt Losandželosas, citas – Šarlotas ražotne."

Vairāk par uzņēmuma stāstu lasi portālā Delfi, savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo