Ozoli AZ

No pelniem atdzimušie                                                               

Žurnāla "IR" 24. augusta numurā aicinām iepazīties ar uzņēmuma "Ozoli AZ" stāstu:

"Pirms septiņiem gadiem Ozoli AZ ražotne Jaunlaicenē nodega līdz pamatiem. Tas bija viens no lielākajiem ugunsgrēkiem kokapstrādes nozarē. Tomēr, mobilizējot visus spēkus, uzņēmumam izdevās saglabāt klientus, atjaunot ražošanu un gada laikā pārvarēt traģēdijas sekas.

Uzņēmums kopš dibināšanas 1991. gadā strādā tikai eksportam. Pašlaik saražoto realizē Zviedrijā, Vācijā, Dānijā, Šveicē, Itālijā un Norvēģijā. Tāpēc Ozoli AZ īpašnieks Andis Zariņš uzskata: «Ņemot vērā, cik megaliels ir šis eksporta tirgus, mēs, tie pieci seši uzņēmumi, savā starpā konkurējam vienīgi attiecībā uz izejmateriālu jeb baļķu iepirkumu. Visu pārējo nosaka katra tehnoloģiskās iespējas un produktivitāte.» Nepārtraukti tiekot meklēti arī jauni produkti, kuriem piemērotākā būtu tieši apse. Un izrādās - tādu ir vairāk, nekā domājam.

Pašlaik Ozoli AZ strādā ar četrām lielām produktu grupām un ražo ap simt dažādu izstrādājumu. Galvenokārt tie ir apses dēļi pirtīm, kas pārsvarā tiek realizēti Skandināvijā, kā arī logi un durvis dārza mājām. Ir mēbeļu detaļas. Piemēram, izvelkamās sliedes dāņu dizaina galdiem. Ir dažādu izmēru ziedu režģi un citi dārza aprīkojuma priekšmeti. Sākotnēji tie gatavoti britu tirgum, bet tagad tiek realizēti Vācijas lielveikalos."

Vairāk par uzņēmuma panākumiem un pieredzi lasi žurnālā "IR".

Savukārt izdevīgus risinājumus savam uzņēmumam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo