MK Dizains

Ar rotaļu laukumiem uz eksporta tirgiem

17.07.2017

"Ik gadu Latvijā tiek atjaunoti vai no jauna izbūvēti desmitiem bērnu rotaļu laukumu. Viens no pašmāju uzņēmumiem, kas nodarbojas ar rotaļu laukumu inventāra ražošanu un laukumu būvi, ir "MK Dizains" – Semjonovu ģimenes uzņēmums. Rotaļu laukumu ražošana ir sezonāls bizness, tādēļ tukšos ziemas mēnešus, kad pieprasījuma nav, "MK Dizains" aizpilda, ražojot dažādas mēbeles ārvalstu tirgiem, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Viktors Semjonovs.

"MK Dizains" dibināts 2010. gadā, bet, kā stāsta Semjonovs, pieredzi bērnu rotaļu laukumu būvniecībā viņš guvis jau agrāk – tēva kokapstrādes uzņēmumā. Taču pirms septiņiem gadiem dibināts atsevišķs uzņēmums, kurā Viktors ir valdes loceklis, bet viņa tēvs Sergejs – rīkotājdirektors. Šobrīd uzņēmumā darbi rit pilnā sparā, jo ir aktīvā būvniecības sezona, kā arī noris uzņēmuma pārcelšanās uz jaunām telpām. "Ja runājam konkrēti par šodienu, tad ātrāk par 30. augustu es nevaru nevienam piedāvāt ko izgatavot, ja nu vienīgi mazas lietiņas," vasaras darbu dunu raksturo Viktors.

Uzņēmuma būvētie bērnu rotaļu laukumi atrodas gan privātmāju pagalmos, gan dažādās publiskās teritorijās, piemēram, Kena parkā Jēkabpilī, kur arī aizvadām mūsu sarunu. Šajā rotaļu laukumā saulainā vasaras pēcpusdienā pulcējušies vairāk nekā desmit bērnu un viņu vecāku. Šķiet, mazākie visvairāk iecienījuši dzelteni zilā torņa apakšā esošo slīdkalniņu un košās milzu atsperu šūpoles dažādu zvēru formās. Savukārt lielākie cenšas uzkāpt pašā virvju piramīdas spicē. Tur dažs tā iekārtojies, ka lejā nekāpj pat pusstundu. Bērnu izsaucieni, smiekli un ķīviņi dzirdami pat parka pretējā pusē.

"Mūsu bizness rotaļlaukumu ziņā ir ļoti pakļauts laikapstākļiem, varētu teikt, ka tas ir sezonas. Protams lielākā tiesa darbu iekrīt vasaras mēnešos," stāsta Viktors, piebilstot, ka šogad paveicies, jo darbus varēja sākt jau agrā pavasarī."

Vairāk par uzņēmuma stāstu lasi portālā Delfi, savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo