Light Guide Optics Intl.

Saražo pusi no visā pasaulē uroloģijā izmantotajiem instrumentiem

10.07.2017

"Līvāni pazīstami ar stikla ražošanu, taču stikla rūpnīcas paspārnē aizvadītā gadsimta astoņdesmitajos gados tika attīstītas arī optiskās šķiedras ražošanas tehnoloģijas. Šobrīd no paklusas, nelielas rūpniecības, par kuru nezināja pat vietējie līvānieši, optiskās šķiedras ražošana izaugusi par nozari, kas nodarbina vairāk nekā simt cilvēku un nes ievērojamu peļņu. "Light Guide Optics International" ir kļuvis par vienu no vadošajiem nozares uzņēmumiem Eiropā, stāsta kompānijas līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Daumants Pfafrods.

Pērn, apvienojoties zem viena nosaukuma ar saviem ārvalstu meitasuzņēmumiem, kompānija "Z Light" kļuva par "Light Guide Optics International". Kā skaidro Pfafrods, optiskās šķiedras izstrādājumu ražošana ir "komponentu bizness". Lielākā daļa uzņēmuma saražotā jeb aptuveni divas trešdaļas tiek izmantotas medicīnā – uroloģijā, vēnu ārstniecībā un kosmetoloģijā. Uzņēmuma vadītājs lēš, ka uroloģijā tieši "Light Guide Optics International" saražo aptuveni pusi pasaulē izmantotā instrumentārija. Uzņēmums sadarbojas ar medicīnas nozares milžiem, piemēram, "Boston Scientific" un "Cook Medical", kas Latvijā saražoto tālāk nogādā medicīnas iestādēm.

"Bez medicīnas tā viena trešdaļa ir tā sarežģītākā komponente. Tie ir ļoti dažāda pielietojuma optiskie izstrādājumi, kas ir optiskie kūļi dažādām spektroskopiskām ierīcēm, dažādām zinātniskām ierīcēm. Pielietojuma lauks ir ļoti plašs. Līvānos ražotie izstrādājumi atrodas gan zem zemes, gan ūdenī, gan gaisā, gan kosmosā," stāsta Pfafrods."

Vairāk par uzņēmuma stāstu lasi portālā Delfi, savukārt izdevīgu risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo