Irve

No viesnīcas pagraba līdz modernai ražotnei Salaspilī

05.06.2017

"Uzņēmums "Irve", kura pamata darbības virziens ir tekstilizstrādājumu tīrīšana, pērn apgrozīja aptuveni 2,5 miljonus eiro, taču tā stāsts sākās jau 1994. gadā viesnīcas "Rīdzene" pagrabā. Pērn "Irve", ieguldot 820 tūkstošus eiro, iegādājās rūpnīcu Salaspilī un nākotnē cer iekarot Skandināvijas tirgu.

Pirms 23 gadiem dibinātā uzņēmuma vienīgais īpašnieks tagad ir Jānis Bumbulis, kurš ir arī viens no uzņēmuma dibinātājiem. 2014. gadā viņš no sava biznesa partnera – ASV latvieša Valda Mājnieka – atpirka visas uzņēmuma kapitāldaļas. "Viņš gribēja pārtraukt biznesu, bet te ir daudz ieguldīts, tāpēc man to negribējās," lēmumu izpirkt daļas komentē Bumbulis, piebilstot, ka ar Mājnieku bijis viegli sadarboties un bijušais biznesa partneris joprojām mēdzot apvaicāties, kā klājas "Irvei".

"Būtībā jau "Irve" tik ilgi dzīvo, jo tas nav tikai viens šaurs pakalpojums, bet mums ir trīs pamatīgi vadi un apkārt vēl vairāki mazi pakalpojumi. Ar apģērbu tīrīšanu vai veļas mazgāšanu vien mēs tik tālu nebūtu tikuši, jo šis pakalpojums nav sevišķi rentabls – tas ir darbietilpīgs, vēl aizvien prasa daudz roku darba. Mēs visus šos 23 gadus esam izdzīvojuši, jo pakalpojumi ir sadalīti, bet trīs galvenie ir apģērbu tīrīšana, veļas mazgāšana un darba apģērbu noma," stāsta uzņēmuma dibinātājs.

"Irves" tīklā ir 44 pieņemšanas punkti 20 Latvijas pilsētās. Lielākā daļa pieņemšanas punktu izvietota pie sadarbības partneriem, bet astoņi ir pašu. Kopumā mēnesī uzņēmumā tiek iztīrīti aptuveni 30 tūkstoši vienību, bet vienā 12 stundas ilgā darba maiņā tiek iztīrītas 12 tonnas veļas."

Vairāk par uzņēmuma panākumiem lasi portālā Delfi.

#Latvijavar #DNBiedvesmo

Savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.