Grandeg

Ražošana provincē ir neprāts, bet Grandeg attīstība turpinās

22.05.2017

Andris Lubiņš ar savu biznesa ideju par granulu katliem atgriezās no Kanādas, lai nodibinātu savu uzņēmumu. Pirmie katli tika metināti garāžā, bet tagad bizness izaudzis līdz 1500 kvadrātmetru lielai ražotnei Ainažos, kur gadā top aptuveni 300 līdz 400 katlu.

Uzņēmumā "Grandeg" nodarbināti aptuveni 30 cilvēki, no kuriem 20 strādā ražotnē. Kā saka Lubiņš, šobrīd uzņēmumā "ir nesezona". Aktīvākais darba laiks ir vasaras un rudens sezonas, kad pilnā sparā rit būvniecības sezona. Uzņēmuma plānos ir palielināt pārdošanas apjomus, ieviešot jaunu katlu ražošanu un virkni citu produktu uzlabojumu.

"Atskatoties uz aizvadītajiem "Grandeg" darbības gadiem, uzņēmējs atzīst, ka pieļāvis lielu kļūdu – izveidojis ražotni provincē, ne Rīgā. "Man biznesā viena no lielām stratēģiskām kļūdām, ko es esmu šobrīd sapratis, ir tas, ka esmu attīstījis ražošanu provincē. Tā ir totāla kļūda, lai gan valsts visu laiku runā par to, ka vajag attīstīt šo te…," pēc ilgas pārdomu pauzes kaismīgi saka Lubiņš.

Tiesa, tas nav vienīgais šķērslis biznesam ārpus Rīgas, ar ko darbības laikā sastapies Lubiņš. Kā stāsta uzņēmējs, problēmas sagādā arī kvalificēta darba spēka piesaiste – speciālistus no pilsētām pārvilināt ir grūti, savukārt par vietējo darbaspēku nākas konkurēt ar ārvalstīm, piemēram, Īriju. "Zemu kvalificēts darba spēks ir pieejams, nav pieejams augsti kvalificēts darbaspēks, kas ir CNC operatori un inženieri," stāsta uzņēmējs."

Par granulu apkures katlu ražotnes "Grandeg" panākumiem lasi portālā Delfi.

Savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo