Gercini

Latvijā izstrādāts unikāls elektrības “sargsuns”

30.01.2017

Burtnieku novada uzņēmums "Gercini", kas radījis energomonitoringa iekārtu "GDog", ir piemērs tam, ka inovācijas rodas, ja pietiek drosmes teikt: "Taisām paši!".

Ideja par elektrības patēriņa uzraudzīšanas iekārtu radās, jo tādu vajadzēja pašiem. 2014. gadā Reņģu ģimenes mājsaimniecībā pēkšņi pamatīgi pieauga elektrības patēriņš un līdz ar to – arī ikmēneša izmaksas. Lai saprastu, kas mājā nogājis greizi, uzņēmējs Uldis Reņģe nolēmis iegādāties ierīci, kas reģistrētu saimniecībā notiekošo: "Kaut ko atradu, zvanīju un meklēju, ko tas [elektromonitorings] var izdarīt, un sapratu, ka ar to nevar izdarīt to, ko vēlos." Tā arī radusies ideja – jātaisa pašiem.

"Gercini" patīkami pārsteidz, ka, būdams neliels uzņēmums, spēj darboties mašīnbūvē – izgatavot sarežģītas un daudzveidīgas iekārtas pārtikas rūpniecībai, tostarp gan to mehāniskās daļas, gan kontrolierus, kas ir elektroniskas ierīces. Nenoliedzami, ka "Gercini" darbinieku iepriekšējā ilgstošā pieredze, vadot pārtikas rūpniecības uzņēmumu, noved pie acīmredzamas sapratnes, kas šādiem uzņēmumiem ir nepieciešams. Saliekot kopā pieredzi, zināšanas un neizsīkstošu radošumu, ir tapuši produkti ar aktuālu mūsdienu vajadzību.

Šim pakalpojumam varētu būt pateicīgs laiks tā popularizēšanai sakarā ar ES fondu atbalstītām energoefektivitātes iniciatīvām, tostarp daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmām un industriālo objektu energoefektivitātei (CFLA). Šim produktam vēl plašākas perspektīvas parādās, ja palasām ES prasības uz energoefektivitāti – "Energoefektivitātes direktīvu", kas tiek ieviesta Latvijā, – tā Ilze Pāne, DNB bankas Mazo uzņēmumu pārvaldes vadītāja.

Vairāk portālā Delfi

Savukārt veiksmīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit