Dižozols plus

Pierīgā ražo mēbeles pasaulslaveniem zīmoliem

03.07.2017

"Divu latviešu – Ģirta Plakana un Gata Rudzīša – uzņēmums "Dižozols plus" pašā Rīgas pievārtē, Salaspils pagastā, ražo dizaina mēbeles vadošajiem skandināvu uzņēmumiem. Uzņēmums aug ik gadu, taču šis ir viens no tiem retajiem gadījumiem, kad vadītāji uz jautājumu, cik lielu apgrozījuma kāpumu gaida šogad, atbild, ka pieaugumu neplāno, jo jau tā "esot pārāk lieli".

Uzņēmumu 1993. gadā dibināja Rīgas Valsts tehnikumu beigušais Plakans. Tolaik uzņēmums atradās Ikšķilē un ražoja mēbeles pēc individuālā pasūtījuma vietējam tirgum, bet, sākoties dižķibelei, Plakans pieņēma, kā pats saka, spontānu lēmumu iegādāties "Latvijas finiera" likvidējamās ražotnes "Latvijas bērzs" iekārtas. Plakans iekārtas iegādājās kopā ar pašreizējo biznesa partneri Rudzīti, kurš iepriekš strādāja "Latvijas bērzā". "Sākās lielā krīze, kad lielie uzņēmumi taisījās ciet, tostarp tas uzņēmums, no kura mēs pirkām izejvielas, sastāvdaļas, masīvkoka detaļas. Mums bija laba sadarbība pāris gadu… Vienā dienā viņi paziņoja, ka veras ciet, un bija tāds spontāns un ātrs lēmums, ka vajag nopirkt no viņiem iekārtas un turpināt to darīt. Tad mēs ar Gati sanācām kopā, un no tā brīža mēs esam divi īpašnieki, vadītāji un lēmēji," stāsta Plakans.

"Šeit iesākām ar septiņiem cilvēkiem pirms nu jau deviņiem gadiem. Šobrīd te ir 143 cilvēki. Sākām ar nedaudz virs 1000 kvadrātmetriem. Īrējām šīs telpas. Tagad ir vairāk nekā 9000 kvadrātmetru zem jumta un mūsu īpašumā," izaugsmi apraksta Plakans. Šobrīd galvenais "Dižozola plus" darbības virziens ir liekti līmēto detaļu produkti. "Pārsvarā viss par krēsliem un ap krēsliem. Gan to krēslu detaļas, kas tālāk tiek komplektētas ar metāla detaļām un polsterētām detaļām, gan gatavi krēsli," stāsta Rudzītis. Tiesa, uzņēmumā joprojām top arī mēbeles pēc individuāla pasūtījuma. Ar to ikdienā nodarbojas 25 cilvēki. Mēbeles, kas gatavotas pēc individuāla pasūtījuma, kopumā veido aptuveni 10% no uzņēmuma apgrozījuma."

Vairāk par uzņēmuma stāstu lasi portālā Delfi, savukārt izdevīgus risinājumus savam biznesam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo