Auseklītis

Pircējiem patīk sarkanie                                    

Žurnāla "IR" 3. augusta numurā aicinām iepazīties ar uzņēmuma "Auseklītis" stāstu:

"Vieni no lielākajiem ābeļdārziem Latvijā atrodas Tukuma novada Tumē - sākti stādīt vēl pagājušā gadsimta vidū, tie kopti un atjaunoti mūsdienās, kad vadības grožus uzņēmumā Auseklītis pārņēmuši tā dibinātāju bērni.

Pirms 23 gadiem pieci toreizējā Tukuma rajona kolhoza Dzimtene speciālisti ar bijušo kolhoza priekšsēdētāju Jēkabu Spicku priekšgalā par pajām privatizēja saimniecības ābeļdārzus ar visu infrastruktūru. Nekāda dižā tā gan nebija, tāpēc sezonas laikā dārzos strādājuši līdz pat 80 cilvēku, bet kastes augļu glabātavā citu uz citas vīri krāvuši ar rokām.

Pašlaik uzņēmumā Auseklītis pastāvīgi strādā astoņi, bet sezonas laikā līdz četrdesmit cilvēkiem. Saimniecībā audzē ne tikai ābolus, bet arī ķiršus. Palikdama uzticīga augļkopībai, tā ir viena no piecām lielākajām nozarē gan pēc augļudārzu platības, gan pēc izaudzētā apjoma. Tomēr galvenais - būdama lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva Zelta ābele biedrs, tā kopā ar citiem vietējiem augļkopjiem spējusi pierādīt, ka, neraugoties uz plašo augļu importu, krīzēm un laika kaprīzēm, Latvijā audzētiem āboliem ir stabila vieta ne tikai veikalu stendos, bet arī skolu ēdienkartēs un sulu ražošanā."

Vairāk par uzņēmuma panākumiem un pieredzi lasi žurnālā "IR".

Savukārt izdevīgus risinājumus savam uzņēmumam meklē šeit.

#Latvijavar #DNBiedvesmo