Abavas vīna darītava

Latvijas meistari, kas darina unikālus vīnus un sidrus

6.03.2017

"Abavas vīna darītava" ir radījusi 20 dažādu produktu sortimentu, tai skaitā unikālus vīnus un sidrus, ko iecienījuši gan Latvijas, gan ārvalstu patērētāji. Pamatīgais un laikietilpīgais darbs, kas ieguldīts vīna dārzā, licis vismaz pagaidām ražošanas priekšplānā izvirzīt ābolu un dažādu ogu, sidru un brandvīnu darināšanu.

Šobrīd "Abavas vīna darītavas" ražotne izvietota 3000 kvadrātmetru lielā ēkā Slampes pagasta Ārlavciemā, ko savulaik izmantojusi dārzeņu konservu rūpnīca. Kad vīndari to iegādājušies, ēka bijusi visai sliktā stāvoklī, bet pamazām tā atjaunota, un nu ražotne izvietota aptuveni 1500 kvadrātmetru lielā ēkas daļā. Viens no šī gada plāniem ir izremontēt ēkas daļu, kur, kā stāsta vietējās leģendas, konservu ceha laikos darināts miestiņš, pārvēršot to veikalā. Tad ražotnes viesiem būs iespēja tai piebraukt pa ceļu, kas ved caur plašo ābeļdārzu vīna darītavas priekšā.

Uzņēmuma saimnieks Mārtiņš Barkāns uzskata, ka ar pašreizējiem resursiem un desmit cilvēku lielo komandu pastāv iespēja augt vēl trīs, četras, varbūt pat piecas reizes – viss atkarīgs no pareizas darba plānošanas un tehnoloģiju pielietošanas.

Par Latvijā darinātiem vīniem lasi portālā Delfi

#Latvijavar #DNBiedvesmo

Izdevīgus risinājumus savam uzņēmumam meklē šeit.