Prast uztaustīt peļņu nesošus produktus

Valdis Pabērzs, "Preco" valdes priekšsēdētājs

Lielvārdes uzņēmums "Preco" jau kopš 1994. gada nodarbojas ar metālapstrādi industriālajam un lauksaimniecības sektoram. 2007. gada pavasarī "Preco" ieguva licenci ražot un pārdot graudu transportēšanas un kaltēšanas iekārtas. "Preco" projektē un ražo graudaugu, lopbarības augu, pākšaugu, sēklu un citu birstošu produktu (zāģu skaidu, šķeldas, granulu, celtniecības materiālu utt.) transportēšanas un kaltēšanas iekārtas. Uzņēmuma pasūtītāju lokā ir ne tikai vietējie lauksaimnieki un klienti Eiropā, bet arī uzņēmumi Krievijā un Baltkrievijā. Līdz šim tālākais pasūtījums saņemts no Tālo Austrumu pilsētas Habarovskas, izpildīti klientu pasūtījumi arī Sibīrijā.

SIA "Preco" valdes priekšsēdētājs Valdis Pabērzs atzīst, ka uzņēmuma pārstāvētā biznesa joma ir specifiska, taču ar labu attīstības potenciālu. Kas nepieciešams veiksmīgai biznesa attīstībai? Lūk, Valda Pabērza ieteikumi, par kuriem pats pārliecinājies, vadot savu uzņēmumu.

Nepārtraukta uzņēmuma un produkta attīstība un pilnveidošanās. Nevar cerēt, ka divu līdz piecu gadu laikā būšu visu apguvis un sasniegšu savus mērķus. Pēc viena horizonta parādās jauni, vēl tālāki horizonti. Mēs visu laiku esam gājuši maziem solīšiem uz priekšu, cenšoties nesasteigt lietas.

Veiksmīgs bizness prasa lielus ieguldījumus. Lai būtu, ko ieguldīt, vismaz dažiem produktiem jābūt labi pelnošiem un uzņēmuma vadībai (īpašniekiem) ļoti ekonomiskiem. Izaugsmē ir jāiegulda visu laiku, kā saka, "jāaudzē tā vista, kas spētu dēt zelta olas". Ir jāprot "sataustīt" un "sajust" tos produktus, kas dos peļņu.

Izsvērtu un pārdomātu lēmumu pieņemšana. Visām darbībām jābūt vērstām uz ilgtermiņa attīstību: iegādājoties iekārtas, nosakot mērķus, pieņemot darbiniekus, utt. Cik bieži mēs iegādājamies lietas, kas, izrādās, nav bijis labākais risinājums? Vienkārši "zemē nomesta" nauda. Jo mazāk tādu nelietderīgu kļūdu, jo labāki rezultāti.

Kļūdas bija un būs, un neviens nekad no tām nebūs pasargāts. Kļūdas nedrīkst apturēt attīstību. Tām jābūt kā labākajiem skolotājiem.

Komanda un vēlreiz komanda. Komanda, kur viens otru saprot, viens otru papildina un kurā rodas idejas un vēlmes. Ja komandu veido vismaz pāris "īstie" cilvēki, tad biznesam ir labs potenciāls kļūt veiksmīgam.