Prast ieinteresēt ārpakalpojuma sniedzēju

Andis Blinds, uzņēmuma "Blindsave" vadītājs

SIA „BLINDSAVE” dibināta 2012. gadā un nodarbojas ar sporta aizsargtērpu ražošanu. Līdz šim ražots ekipējums florbolistiem, bet nesen uzsākta aizsargu ražošana no unikāla materiāla, kas pieņem sportista ķermeņa formu un noderēs arī basketbolistiem un citu sporta veidu sportistiem.

Aizsargtērpu ražošanā „BLINDSAVE” sadarbojas ar ārpakalpojumu sniedzējiem, un „BLINDSAVE” vadītājs Andis Blinds piekrita dalīties pieredzē, kā mazam uzņēmumam sagatavoties šādai sadarbībai.

• Pirmkārt, rēķinieties, ka bieži vien nelieli uzņēmumi nav interesanti profesionāliem un kvalitatīviem ārpakalpojumu sniedzējiem, jo tie nespēj nodrošināt uzreiz pietiekami lielu pasūtījuma apjomu. Tādēļ ir ļoti svarīgi, kā izveidosies cilvēcīgas attiecības un cik pārliecinoši spēsiet pārdot – aizraut ārpakalpojuma sniedzēju ar savu ideju un stāstu.

• Otrkārt, tā ir nepārtraukta komunikācija ar sadarbības partneri un kompromisu meklēšana, lai abas puses ar sadarbību būtu apmierinātas. Tas ir īpaši svarīgi, lai nerastos lieki pārrāvumi ražošanas procesā, kas var kavēt gala produkta izstrādi un piegādi klientiem.

• Treškārt, kvalitātes rādītāju definēšana un to kontrole. Neesot klāt, nav viegli pārraudzīt un kontrolēt ražošanas procesu, tādēļ svarīgi jau sākuma posmā definēt pēc iespējas skaidrākus kvalitātes rādītājus, lai pēc tam būtu vieglāk tos kontrolēt.