Piegādātāji jāmeklē izstādēs

Dmitrijs Gorņevs, "Žogu fabrika" valdes priekšsēdētājs

SIA "Žogu fabrika" dibināta 2009. gadā, astoņu gadu laikā kļūstot par vadošo žogu ražotāju Baltijā. Uzņēmumā ir nodarbināti vairāk nekā 20 augstas kvalifikācijas darbinieku ar vidēji 10 gadu ilgu darba pieredzi nozarē. SIA "Žogu fabrika" ir pirmā pilnībā automatizētā žogu ražotne Latvijā. Uzņēmuma radītā produkta kvalitāti apliecina eksporta rādītāji uz tādām valstīm kā Francija, Zviedrija, Somija, Islande, Igaunija, Lietuva u.c.

Žogu ražošanai nepieciešamas augstvērtīgas izejvielas lielā daudzumā, ko piegādā dažādi piegādātāji. SIA "Žogu fabrika" valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Gorņevs dalās pieredzē, kā atrast uzticamus piegādātājus un pārliecināties par piedāvāto izejvielu kvalitāti pirms apjomīga pasūtījuma veikšanas.

D. Gorņevs: "Laicīga kvalitatīvu izejvielu sagāde ir ļoti svarīgs punkts ražošanas uzņēmuma pamatdarbības nodrošināšanai. Viena no lielākajām kļūdām, ko uzņēmējs var pieļaut ir – iegādāties lētāko iespējamo materiālu, nepievēršot pietiekamu uzmanību pārējiem aspektiem: materiālu kvalitātei, piegādātāja ražošanas kapacitātei un kvalitātes kontrolei. Veicot izvēli par labu vienam vai otram piegādātājam, tieši šie trīs kritēriji ir noteicošie, jo savlaicīga izejvielu sagāde ir daudz svarīgāka par salīdzinoši nelielu šķietami ieekonomētās naudas summu, kas vēlāk var izvērsties sagādes termiņu kavēšanā vai materiāla kvalitātes problēmās un radīt risku tam, ka nespēsiet laikus izpildīt klienta pasūtījumu."

Apmeklēt nozares izstādes

Dalība nozares izstādēs ražotājiem bieži vien ir prestiža lieta, tāpēc uzņēmumiem, kuri izvēlas piedalīties starptautiskajās izstādēs, bieži vien rūp savs vārds un tā ir zināma garantija, ka tie būs uzticami un labi piegādātāji. Noteikti pievērsiet uzmanību tam, kāds izskatās uzņēmuma stends un tā pārstāvji, kāda ir savstarpējā komunikācija un kas viņiem ir svarīgs. Ja jūsu mērķi un intereses saskan, tad esat atraduši īsto ražotāju.

Apciemot izejvielu ražotāju

Pēc kontaktu nodibināšanas, izmantojiet iespēju apciemot ražotāju. Jūs varēsiet pārliecināties par to, vai šis uzņēmums tiešām ražo un kādi ir tā materiālu kvalitātes kontroles pasākumi, kuri tiek veikti, kā arī tiksiet iepazīstināti ar ražošanas procesu, kas ļaus jums labāk iepazīt produktu, kuru vēlaties iegādāties. Bieži vien rūpnīcas izskats un sakārtotība tieši norāda uz gala produkta kvalitāti.

Iepazīstināt ar savām vēlmēm un vajadzībām

Runājiet ar ražotāju, iepazīstiniet ar savām vēlmēm un vajadzībām, jo bieži vien dažādu klientu vēlmes būtiski atšķiras - kas vienam šķiet pieņemams, otram nav lietojams. Ražotāja iepazīstināšana ar savām prasībām pret materiālu kvalitāti, iepakojumu un piegādes termiņiem, kā arī ar savām ražošanas niansēm un prasībām, ļaus abām pusēm izprast vienai otru un izveidot labu sadarbību.

Turēt rezerves variantu

Neesiet atkarīgi no viena ražotāja, pat, ja tas ir labākais ražotājs pasaulē, meklējiet otro un trešo, jo vienmēr jāpastāv rezerves variantam, ar kuru var salīdzināt piegādes termiņus un izstrādājuma cenu.