Peļņa ir detaļās

Ilze Opmane-Jēgere, DNB Lielo uzņēmumu pārvaldes vadītāja

Nenobīties no stipriem konkurentiem

Jā, konkurentiem no starptautiskām ķēdēm ir savas stiprās puses. Vienlaikus vietējā kapitāla uzņēmumam ir citas stiprās puses - fokuss, ātrums lēmumu pieņemšanā, elastīgums, lēmēju izpratne par vietējā tirgus situāciju, attīstības perspektīvām.

Godīgi sevi izvērtēt un atzīt savas vājās puses

Dažreiz redzam, ka uzņēmēji baidās arī uzņēmuma iekšienē, vadības komandas ietvaros atzīt uzņēmuma būtiskus trūkumus. Taču, tikai apzinoties savus trūkumus, iespējams tos novērst.

Drosmīgi, bet rūpīgi izsvērti lēmumi

Vizuālā tēla un koncepta maiņa, lielu investīciju veikšana - šāda vēriena lēmumiem ir jābūt pamatīgi izsvērtiem. Noteikti ir jābūt skaidram lielajam mērķim, ko es gribu sasniegt, bet nevar aizmirst arī par garlaicīgo "ciparu darbu", rēķinot investīcijas un projekta atdevi "Excel" tabulās. Lai cik neinteresanti tas nebūtu, tomēr uzņēmēja peļņa un konta atlikums pakļaujas matemātikas likumiem.

Peļņa ir detaļās

Pamatprece vai pamatpakalpojums daudzās nozarēs ir ļoti līdzīgs. Konkurences cīņā uzvarēs tas uzņēmums, kas spēs labāk atbildēt klienta papildu vajadzībām. Dažādās nozarēs bieži var redzēt, ka peļņa no pamatpakalpojuma ir minimāla un uzņēmuma peļņa pamatā nāk tieši no šiem blakus produktiem.