Jauni tirgi un ražošanas procesa optimizēšana

Mareks Gurauskas, DNB bankas Vidējo uzņēmumu pārvaldes vadītājs

Ražošana un modernizācijas notiek ne tikai Galvaspilsētā vai Pierīgā, bet arī Latvijas reģionos. Ir uzņēmumi, kas apgūst un izmanto visas Latvijas ekonomikas priekšrocības – ražo, modernizē, diversificē produkciju, efektivizē, izmanto ES atbalstu un eksportē – kļūst atpazīstami globālajā pasaules tirgū.

Šāds uzņēmums ir "Brodoor", kas ražo durvis plaša patēriņa pieprasījumam un skandu korpusus, akustiskos paneļus, kas noteikti ir nišas produkts, taču vienlaikus arī prece ar augstu pievienoto vērtību. Jauni tirgi, sadarbības partneri, ražošanas procesa optimizēšana caur jaunām un modernām iekārtām un augstas kvalitātes nodrošināšana ir tas ceļš, kas nodrošina uzņēmuma ilgtermiņa attīstību. Uzņēmumam strauji augot veidojas arvien jauni izaicinājumi, kuru risināšanā ikdienā ir jānodarbojas uzņēmuma vadītājam. Salīdzinoši lielu un nozīmīgu daļu izaicinājumu skar finanses un to pieejamība. Šajos jautājumos ciešs partneris ir banka. Jo labāk mēs saprotam klienta biznesu, jo vieglāk mums ir izprast procesus pašā uzņēmumā un sniegt atbalstu atbilstošos biznesa ciklos.

Vēl viena lieta, ko vēlējos uzsvērt, ir ģimenes bizness! Manuprāt, tas ir pamats, no kā veidojas liela daļa mazo un vidējo uzņēmumu Latvijā. Nereti šajā biznesā vecāki iesaista savus bērnus, kas pārņem zināšanas, pieredzi un turpina sekmīgi attīstīt aizsākto darbu. Priecē, ka šādu piemēru ir daudz. Mēs kā banka novērtējam, ka uzņēmumā darbojas cilvēki, kuri "pazīst drēbi", katram ir savs atbildības lauks, ir lieli, ambiciozi, pārdomāti mērķi un kuri var viens otru aizvietot vai palīdzēt brīžos, kad ir nepieciešama diskusija, atbalsts un biznesa nepārtrauktība. Jo no cilvēku lēmumiem, viena vai vairāku, ir atkarīga uzņēmuma nākotne.