Attīstīt dažādus biznesa virzienus

Andrejs Helds, uzņēmuma "Sikamor" īpašnieks

Uzņēmums "Sikamor" tirgo ekskluzīvu itāļu apģērbu un apavus, kā arī pašu ražotas farmācijas preces no dabīgām sastāvdaļām. Savukārt uzņēmuma pamatbizness ir cits - milzīgs restorānu un kafejnīcu tīkls Autogrill, kas atrodas pie visiem autobāņiem.

Projekta "Latvija var!" ietvaros 2016. gada 27. janvārī žurnāla "IR" numurā uzņēmums dalījās ar 3 atziņām, kāpēc ir vērts attīstīt dažādus biznesa virzienus:

"Tie cits citam palīdz. Vienā gribam nodarboties ar pētniecību, un tas ir dārgs prieks. Nesaņemot atbalstu no valsts, līdzekļi jārada pašiem."

Tā var izvairīties no situācijas, kad bizness iestrēgst finansiālu apsvērumu dēļ. Vēsturiski mūsu farmācijas ražotāji ir bijuši spēcīgi un pazīstami, bet viņu nav kļuvis vairāk. Mazajām firmām ir jāstrādā sīvā konkurencē ne tikai ar globālajiem tirgus līderiem, bet arī ar trim lielajām firmām.

Pasaule patlaban mainās, paredzēt nevar neko. Kurš varēja zināt, kas notiks ar Krieviju, un to, ka naftas cenas tik ļoti kritīs. Mēģinām būt mazāk ievainojami un, lai būtu drošāk, savus biznesus diversificējam."

Vairāk par uzņēmumu lasi šeit