Dalība projektos palīdz ietaupīt un attīstīties

Ilze Hofmane, "PAINT ECO" eksporta vadītāja

SIA "Linum Color" dibināts 2010. gadā un šo gadu laikā izveidots zīmols "PAINT ECO", kas arī raksturo uzņēmuma darbības veidu – ekoloģisku, videi draudzīgu koksnes apdares līdzekļu izstrādi un ražošanu.

Kopš uzņēmuma izveides sākuma "PAINT ECO" iesaistās dažādos Eiropas Savienības struktūrfondu projektos, kā arī sadarbība veidojusies gan ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), gan Lauku atbalsta dienestu (LAD) un Jelgavas biznesa inkubatoru (JIC).

"PAINT ECO" eksporta vadītāja Ilze Hofmane labprāt dalās pieredzē, kā videi draudzīgu produktu ražotājiem sagatavoties, lai sekmīgi startētu dažādos projektos un ko ņemt vērā, lai izceltos starp konkursu pretendentiem.

I.Hofmane: "Sadarbojoties ar JIC, tika realizēta iespēja samazināt sākotnējās mārketinga izmaksas, palaižot produktus Latvijas tirgū. Caur LIAA tika apgūtas iespējas saņemt atbalstu un popularizēt produktu ārzemju tirgos, piedaloties nacionālajos stendos, tirdzniecības misijās un kontaktbiržās. Tika arī saņemts informatīvais atbalsts par potenciālajiem sadarbības partneriem no ārvalstīs esošajām LIAA pārstāvniecībām. Vienā no nesenākajiem projektiem nodrošinājām produktu pētniecības iespējas Norvēģu laboratorijā. Savukārt LAD projekts realizēja iespēju ražošanā ieviest unikālu iekārtu, bez kuras nebūtu iespējams augstas kvalitātes dabīgo produktu klāsts, kurs šobrīd mums ir."

Padomi struktūrfondu iespēju izmantošanai:

• Sekot līdzi projektiem, kuri tiek izsludināti attiecīgo institūciju mājas lapās.

• Izvērtēt projektu noteikumus un uzņēmuma iespējas. Pēc mūsu pieredzes - dalība projektos tiek vienmēr apstiprināta, ja uzņēmums atbilst visiem izvirzītajiem kritērijiem. Nereti tiek rīkoti informatīvi pasākumi, kur izskaidro projektu prasības – tikai jāseko līdzi informācijai.

• Rūpīgi ievērot projektu noteikumus, jo tie ir skrupulozi izstrādāti un atkāpes no tiem gaidīt nevajag.

• Konsultēties ar iestāžu darbiniekiem, kuri ir atbildīgi par jūsu nozari un ieinteresēt tos jūsu uzņēmumā, tie noteikti uzrunās, ja redzēs, ka ir atvēries kāds projekts, kurš atbilst jūsu profilam.