Būt godīgam un turēt doto vārdu

Valdis Jirgens, "Drukātava" valdes loceklis

Poligrāfijas uzņēmums „Drukātava” dibināts 2005. gadā. „Drukātava” joprojām ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas specializējas grāmatu digitālajā drukā, papildus piedāvājot arī digitāli drukātas vizītkartes, katalogus, bukletus, uzlīmes un citus drukas darbus. Jo īpaši plaši tiek drukāta daiļliteratūra, lietišķā un populārzinātniskā literatūra gan Latvijas, gan ārvalstu klientiem - aptuveni 70 % uzņēmuma nodrukāto grāmatu tiek eksportētas. SIA “Drukātava” nu jau vairākus gadus ir lielākais digitālās drukas uzņēmums ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā.

Par to, kā veicināt konkurētspēju poligrāfijas tirgū, atbild Valdis Jirgens, SIA "Drukātava" valdes loceklis.

1. Nebaidīties lietas darīt citādāk, uzdrošināties riskēt, meklēt savu ceļu, pat ja tas ir šķietamā pretrunā ar valdošajiem uzskatiem. Mēs sākām drukāt grāmatas mīkstajos sējumos vienā eksemplārā laikā, kad tirgū valdīja uzskats, ka tas nav iespējams, tāpat sākām taisīt diegiem šūtas cietā sējuma grāmatas vienā eksemplārā, kaut daudzi vēl aizvien domā, ka tas nav iespējams.

2. Komanda - tā ir visa pamats. Pat pašas labākās un perspektīvākās idejas neizdosies realizēt, ja nebūs saliedētas komandas, kas strādās viena mērķa labad. Darbinieks nav resurss, darbinieks ir gandrīz vai tavas ģimenes loceklis. Esam daudz darījuši, lai darbiniekiem pie mums patiktu strādāt, ne velti ir vairāki darbinieki, kuru darba stāžs mūsu uzņēmumā ir 10 gadu.

3. Godīgums - lai cik grūti tas nebūtu, ir jāspēj būt godīgam arī smagās situācijās, sevišķi, ja gadījies kāds brāķis, bez kā ražošanā neiztikt, vai termiņu kavējumi. Klients sapratīs un novērtēs godīgu un patiesu atbildi, sevišķi, ja tā nāk ar piedāvājumu, kā risināt problēmu, nevis "laipošanu".

4. Devi vārdu – turi! Klienti un sadarbības partneri to ļoti novērtē. Ja klients sāk uzticēties, tad, visticamākais, tas būs klients uz ilgu laiku. Sevišķi svarīgi tas ir Skandināvijas un Rietumeiropas tirgos, kur bieži vien pat līgumi netiek slēgti, viss notiek uz mutiskas vienošanās pamata.