Bizness jāplāno pragmatiski

Andris Krogzems, "KROGZEME" attīstības vadītājs

SIA "KROGZEME" ir uzņēmums, kas Latvijā attīsta upeņu komercdārzus. Saimniecība kopumā strādā 100ha platībā, no kuriem upeņu plantācijas pagaidām aizņem 35 hektārus. Uzņēmums arī palīdz citām saimniecībām ierīkot savus komercdārzus - konsultē, nodrošina ar pašu saimniecībā audzētiem šķirnes stādiem, palīdz ar ierīkošanas, stādīšanas un kopšanas darbiem, iesaka un palīdz iegādāties nepieciešamo tehniku, kā arī piedāvā bioloģiskos mēslošanas līdzekļus.

Ieteikumus tiem, kas pašlaik vēlas uzsākt savu saimniekošanu laukos, izvēloties ogulāju audzēšanu, sniedz Andris Krogzems, SIA "KROGZEME" attīstības vadītājs.

Pirmkārt, nebaidīties no jauniem izaicinājumiem, bet pragmatiski izvērtēt ieguldījumus, sagaidāmās izmaksas, potenciālos ieņēmumus un riskus. Tad, jau balstoties uz iegūto informāciju, var lemt, kā rīkoties turpmāk.

Otrkārt, jau pašā sākumā pareizi noteikt plānoto biznesa apjomu un laiku, kurā to sasniegt. Ja sāksiet pārāk pieticīgi un lēni, tad līdz peļņai var arī nenonākt, bet, uzreiz ieplānojot pārāk lielas platības, var netikt galā ar darbiem un finansēm.

Treškārt - protams, nauda biznesā ir viens no svarīgākajiem faktoriem, tomēr ne pats svarīgākais. Mūsuprāt, lai bizness būtu ilgtermiņā veiksmīgs, ir jāpatīk tam, ko dari. Nauda ir līdzeklis, bet mērķis ir būt laimīgam.